BoruSu borusu para kazanmak ve bereket anlamındadır. Boru çalmak, dedikoducu ve iftiracı birinin kişiliğinin ortaya çıkması anlamına gelir. Borudan su akmasını engellemek işlerin bozulmasına ve zarar edileceği demektir. Boru sesi duymak yalan nedeniyle kötü haber alacağınız anlamına gelir. Boru üretmek zorlukların sona ermesine ve işlerin iyiye gitmesine işaret eder.

Su borusu para kazanmak ve bereket anlamındadır. Boru çalmak, dedikoducu ve iftiracı birinin kişiliğinin ortaya çıkması anlamına gelir. Borudan su akmasını engellemek işlerin bozulmasına ve zarar edileceği demektir. Boru sesi duymak yalan nedeniyle kötü haber alacağınız anlamına gelir. Boru üretmek zorlukların sona ermesine ve işlerin iyiye gitmesine işaret eder.

Boru görmek genellikle haberdir. Evine su veya havagazi borusunu dösettiğini görmek memursa terfi edeceğine, tüccarsa malının fazla para edeceğine, esnaf ise o yil çok kar edece-ğine, sanatçı ise eserlerinin begenileceğine işarettir. Evindeki su borusundan haril, haril su aktığını görmek bol rızk ve berekete delalet eder. Seyit S. Hüseyniye göre; rüyasında bir boru çaldığını gören kimse fena bir haber alır, yalan işitir. Caferi Sadika göre gizli bir sırrı meydana çıkar, musibete ve derde uğrar.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir