BorazanBorazan sesi işitmek bir olaya çağrılmaya, Borazanı üflemek bir olay meydana getirmeye, Boynuzdan borazan yöneticiliğe, Metal borazan kötü tabiatlı erkeğe, Borazanı üflemediği halde görmek hayırlı bir habere, Borazanka görülen eziklik, çatlaklık yahut arrıza kadındaki ahlak Kuşuruma, Borazancı, haber getiren bir insana delalet eder.

Rüyada borazan veya diğer nefesli sazları çalmak, sıkıntılı bir meselenin tatlıya bağlanmasına işarettir. Borazan sesini işitmek, mesleğinizde ilerlemeyi belirtir. Bu müzik aletlerini rüyada sadece görmek, bir yakınınızın kısa bir hastalık geçireceğine işarettir.

Bu müzik aletlerini rüyada sadece görmek, bir yakınınızın kısa bir hastalık geçireceğine işarettir.Rüyada borazan veya başka nefesli sazları çalmak, sıkıntılı bir meselenin anlaşmayla sonuçlanacağına ve tatlıya bağlanmasına işarettir. Borazan sesi işitmek, işinizde ilerlemeyi işarettir.

Rüyada bir borazan erinin borazan çaldığını görmek; sayet rüyayı gören asker ise basindan hatirasini kolay ko-lay silemeyecegi bir hadise geçeceğine, asker değilse, hayatinin birçok degisiklige uğrayacağına, veya bir yerden bir yere sürgün edileceğine delalet eder. Kirmanîye göre; rüyada borazan görmek hayırlı bir haber-dir. Bir borazan sesi duyup borazani görmedığını görmek, uzak bir zamanda iyi bir haber alacağına; sesiyle birlikte borazani görmek yakın bir zamanda iyi bir haber alacağına; kendisinin borazan çal-dığını görmek, yakında hem kendisine hem de yakınlarına hayırlı bir kismet veya müjdeli bir haberin ulaşacağına delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada borazan, güzel bir söhrete, savasa ve düşmani kaçirmaya işaret eder. Rüyasında borazan sesi isiten kimse bir olaya çagnlir. Borazana üfledigim görse, kendisi için bir olay meydana gelir. Borazan, batil haberlerede işaret eder. Borazan sahibi, koguculuk yapan veya arsiz, namussuz bir erkeğe yahut meyhaneciye işaret eder. Rüyada görülen borazan, meydana çikacak hayra işaret eder. Borazan, kadının ahlaki ile de tabir edilir. Bundan dolayı kendi borazaninda bir ayıp olduğunu görenin hanımının ahlakina bir ayıp nisbet edilir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir