BoncukHer çeşit adi boncuk değersiz insanlara, Bol miktarda boncuk haram mala, Güzel boncuk asil kadına, Boncukçu, kadınların ilgilendiği işlerle uğraşan kimseye delalet eder.

Rüyada boncuk görmek, yakın çevreden birinin kötü bir olayla karşılaşacağına işarettir.

Meydana gelmesinden korkulan bir olayın gerçekleşmesinin habercisidir. Rüyasında bir yerden boncuk alan genç bir kız aşık olur. Evli kadın içinse eşinden duyacağı tatlı sözlerdir. Erkek için ise bu rüya gizli bir ilişkiye işarettir.Yeşil boncuk başarılı olunacağına, sarı olayların planlandığı gibi gitmemesine, mavi boncuk iyi bir habere, pembe birinden yardım istemeye, kırmızı boşa para harcamaya, siyah bir hastalığa anlamındadır.Rüyada boncuk görmek, yakın çevreden birinin kötü bir olayla karşılaşacağına işarettir.

Rüyadaki boncuk bekarlar için aşık olacağı anlamına gelir. Evli kadın için kocasından duyacağı güzel haber, evli erkek için ise gizli ilişki anlamına gelir.

Boncuk görmek sevinç işaretidir. Rüyasında renk, renk boncuk dizdığını görmek, hayal kurduguna ve bu hayalin yakında hakikat olacağına, boncuktan bir şey işlediğini gör-mek, başına garip bir olayın geleceğine işarettir. Salimiye göre; rüyada bir boncuk bulduğunu gören az mala ve nimete nail olur, yahut bir yolculuk sonunda eline mal geçer. Cabirül-Mağrıbîye göre: rüyasında bir boncuk bulduğunu veya satın aldığını gören, bir hizmetçi alır. eğer boncuk beyazsa, hizmetçi iyi bir kimsedir. eğer yeşil ise dindar ve çaliskandir. eğer siyah ise dinsiz, kati kalpli ve fena huylu bir kadın olarak tabir olunur. Bazıları demistir ki: Rüyada dizili olmayıp dökme olduğu halde renkli boncuklar görmek, düşünce ve zihnin önemsiz seylerle uğraştığına delalet eder. Renkli ve dizi halinde boncuklar görmek, mal ve mülke delalet eder. Rüyada bir takim boncuklari delmekle meşgul olduğunu gören adi bir kadın ile evlenir. Boncuklari buldu-gunu gören, önemsiz bazı bilgiler öğrenir. Cafer-i Sadika göre: rüyada boncuklar görmek dokuz sekil-de tabir olunur: Ahlaksiz bir eş, ahlaksiz bir hizmetçi, önemsiz sermaye, edep, terbiye, evlat, erkek hizmetçi, yanasma, uysallik. Rüyada görülen boncukların çok veya az olması, iyi ve kötü her ha-li bu dokuz şeye nispet edilerek rüyayı görenin haline ve şekline göre tabir olunmalıdır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada boncuk görmek, hizmetçi, hanim veya bir mala kavuşmaya işaret eder. Bazı tabirciler boncuk, alçak ve rezil bir dosttur, demişlerdir.

Rüyasında bir yerden boncuk alan genç bir kız aşık olur. Bu erkekler içinde aynıdır. Evli kadın içinse eşinden duyacağı tatlı sözlerdir. Erkek içi ise bu rüya gizli bir ilişkiye işarettir.

Rüyasında bir yerden boncuk alan genç bir kız aşık olur. Bu erkekler içinde aynıdır. Evli kadın içinse eşinden duyacağı tatlı sözlerdir. Erkek içi ise bu rüya gizli bir ilişkiye işarettir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir