BıyıkHoş rızıktır. Normal büyüklükteki bıyık sünnet ölçülerinde yaşamaya, Aşırı uzun bıyık sapkınlığa, haram mal yemeye yahut kedere, Bıyığa güzel koku yahut yağ sürmek işlerin güzellik ve albenisine, Bıyığı tamamen kesmek -yadırganmıyorsa- sıkıntıdan kurtulmmaya, aksi halde kötü şöhrete yahut fakirliğe delalet eder.

Rüyada bıyıklı olarak görülen kişinin, boş ve dağınık bir hayat yaşadığına işarettir. Eğer evli ise gayrımeşru bir ilişki yaşadığını da belirtebilir.

Rüyada bıyıklı olduğunuzu gördüyseniz, bu bencil olduğunuzun işaretidir. Sahtekarlığa uğrayacağınız anlamına da gelir. Koparılması yoksulluğa işarettir. Bıyığın uzaması üzücü, kesilmesi kötü bir haber anlamına gelir. Birinin bıyığını çekmek o kişiye zarar vereceğiniz anlamına gelir. Kara, uzun bıyık kazancın artmasıyla para bakımdan ferahlayacağınız anlamına gelir.

Rüyada bıyıklı olduğunuzu gördüyseniz, bencil bir insan olduğunuzun işaretidir. Bu rüya, sahtekarlığa uğrayacağınız anlamına da gelir.

Rüyayı gören erkek bıyıksız ise bir iş için uğraşmak zorunda kalır. Bıyıklı bir erkek için ise aşkta başarıdır. Rüyasında bıyıklandığını gören kadın ise sıkıntılı bir döneme girecek demektir.

Rüyada bıyık gören bir insan, sefahat hayatini sürdürür. Biyigi fazla uzun ve sarkik ise, boş işlerle uğraştığına, biyi-gini kesmis görmesi ise halinde doğru ve düzenli biri olduğu anlamina gelir. Bıyıklarınin noksanligi iyiliğe; bıyık ve sakalini yolması, rahata, siddet ve garazkarligin geçmesi şeklinde yorumlanır. Bıyıkli bir erkeğe asik olduğunu görmek, bu rüyayı gören genç kızın mut-lu ve başarılı bir evlenme yapacağına işarettir. Rüyasında biyiginin tiras edildığını veya kesilip kısaldığını gö-ren hayra erer. Borçlu ise borcunu öder. Biyiginin az kesik olması iyi, fazla uzun olması da hayırlı değildir. Rüyasında birinin kendisini biyigindan tutup çektiğini görmekte hayır yoktur. Bıyık uçlarınin uzun olması kişinin haysiyetli olmasıni ifade eder. Biyiginin beyaz olduğunu gören bir ise başvurur sonra ondan vazgeçer. Bir küçük çocuğun biyiginin çıkmış olduğunu görmek, onun artık büyüdügüne işarettir. Bir kadın kendisini bıyıkli görürse bir erkek çocuk doğuracağına, eğer hamile değilse hiç çocuğu olmayacağına işarettir. Biyigin siyah ve iri olup uçları yukari doğru kıvırcık ol-masi, onun kavgaci biri olduğuna, tüccar ise kazanca delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen bıyık, maldır. Bir kimse bıyığını kısalttiğini görse, bunun sünnete uygun bir durum olduğuna işaret eder. Biyiginin fazlalastiğini ve uzadığını görse, sünnete karşı bir hareketinin bulunduğuna işaret eder. Bir kimse, biyiginin kısa veya çenesini bozacak bir şekilde kısaltsa, o kimse | nin gördüğü eksiklik nisbetinde malı zayi olur. Biyigini adeta muhalif ve yemek yemege mani olacak derecede uzun görse, bulunduğu halin ayıp ve bidat olduğuna işaret eder. Biyigin fazla bir şekilde uzunlugu, keder ve sıkıntıya, bazen de haram olan | seyleri içmekle söhret bulmaya işaret eder. Bıyığı normal şekilde kısaltmak ve düzeltmek, sünnete uymaya işaret eder. Bıyık ve sakalini kesmeyi hoş gören bir kimsenin, rüyada bıyık ve sakalini kesmesi, rahatlığa, tasa ve sıkıntınin gitmesine, bıyık ve sakalini kesmeyi çirkin görenin rüyada bıyık ve sakalini kesmesi ise, rütbesinin gitmesine, fena bir söhret almasina, fakirliğe düsmesine ve zarara ugramasina işaret eder. Bıyık killarınin kısaligi güzel, uzunlugu ise, kötüdür. Bazen bıyık killarınin uzunlugu, içki içmeye veya zekat vermemeye yahut sahibi tarafından istenen emaneti sahibine iade etmemeye işaret eder.

Rüyada bıyıklı olduğunuzu gördüyseniz, bu bencil olduğunuzun işaretidir. Sahtekarlığa uğrayacağınız anlamına da gelir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir