BinaÖzel mülk olan evler (daireler) kişinin eşi, ailesi ve geçimidir: Yeni bina -gerek inşa edelsin gerekse satın alınsın- evlenmeye, Evin, duvarları ile beraber bir yere gitmesi taşınmaya, Evin genişlemesi ve onda meydana gelen her türlü olumlu değişme hayaatta meydana gelecek hayırlı gelişmelere, Evde görülen daralma ve eksilme dünyalıktan kayba, Geniş ev dünya ve ahiret mutluluğuna, Dar ev dünyada sıkıntı ve ahirette azaba, Kerpiç duvarlı ahşap ev takvaya, Yüksek ve debdebeli binaları olduğunu görmek fitne ve sıkıntıya, Ev yapmak aileyi, akraba ve dostları bir araya toplamaya; dağınık gidişata çekidüzen vermeye, Bir yerleşim alanında ev yapmak orada bir kadınla evlenmeye, Evin direği yahut kolonları babaya, Evin yahut tavanın yıkılması vefata, Evin tamamının yahut bir kısmının kişinin üzerine yıkılması musibete, Odalar eş ve çocuklara, Çatı ve tavanı yöneticilere, Süslemeli, nakışlı ev itibara, velayete, ilme, Her çeşit güzel bina sevinç, neşe ve sürura; Eve girmek evlenmeye yahut huzura ermeye, Camiyaptırmak zengin için malının zekatını vermeye, fakir için zengin olmaya, alim ve sanatçı için hayırlı ilim ve esere, yönetici için hakka ve halka hizmete, Köyde konuk evi yaptırmak misafirperverliğe, Şehirde halkın yararı için bina yaptırmak insanlara faydalı bir iş yapmaya, Kamuya ait binalar, onların durumuna göre, bazen adaletle hükmetmeye bazen halka gadretmeye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Ev Taşımak.)

Güzel bir bina gördüyseniz, çok güzel ve uzun bir hayatınız olacak demektir. Yolculuklara çıkacak, mutlu bir yaşam süreceksiniz. Hasarlı bir bina, sağlığın bozulacağına işarettir. Bina boyamak alacaklıların sıkıştırması yüzünden eski borçlarınızı ödeyeceğinize, binanın yanması hakkınızda kötülük düşünenleri alt edeceğinize, binada çalışanlar görmek karı koca arasında sorunlar çıkacağına ve ayrılığa kadar gideceğine işarettir.

Güzel bir bina gördüyseniz, çok güzel ve uzun bir hayatınız olacak demektir. Yolculuklara çıkacak, mutlu bir yaşam süreceksiniz. Hasarlı bir bina, sağlığın bozulacağına işarettir. Bina boyamak alacaklıların sıkıştırması yüzünden eski borçlarınızı ödeyeceğinize, binanın yanması hakkınızda kötülük düşünenleri alt edeceğinize, binada çalışanlar görmek karı koca arasında sorunlar çıkacağına ve ayrılığa kadar gideceğine işarettir

Güzel bir bina güzel uzun bir hayatın, hasarlı bir bina hastalığın işaretidir. Çirkin bir bina, aşk ve iş hayatında karşınıza çıkacak sorunları gösterir.

Rüyada bina önemli bir yere gidileceğini işaret eder. Büyük bir bina, çok önemli iş ve devlet adamı demektir.

Bir boş arazide yapılmış tek bir bina görmek, ev sahibi olacağına; bina yaptığını görmek, yeni bir ise baslayacağına bir binanin yıkıldığını görmek, dînî vazifelerini yerine getirmediğine; yeni bir binaya taşınıp yerlestiğini görmek, yeni bir ev sahibi olacağına işarettir. Rüyada yeni yapılmış binalar görmek, mesleginizi degistireceğinize işarettir. Yikik ve yikilmaya yüz tutmus evler görmek ise huzur veya geçimsizlikle yorumlanır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada yeni yapılmış bir binayı görmek, ondan faydalanmaya işaret eder. Çok kere bina, kocanin hanımına zifafiyla tabir edilir. Evinin belirli bir miktarca güzel olarak genişlemis olduğunu görmek, bu dünyaca halinin genişligidir. eğer bu genişlik, olduğu miktardan fazla olursa, o eve, bir musibet gelmesine işaret eder. Bazıları demişlerdir, bir kimse kendisini bina yapiyor görse, o kimsenin akrabalarim ve dostlarım toplamaya işaret eder. Binayi yıktığını görmek, yakınlarim, arkadaş ve dostlarım dagitmasina servetinin gitmesine işaret eder. Kendisini bir binaya baslayıp temelini attigim, binayı kuvvetlice yaptığını görse, o kimsenin ilim, velayet ve bir meslek talebinde bulunmasına, talebi ve gayesinin yakında olacağına işaret eder. Bir kimse kendisini bir şehir veya bir köyde bina yapiyor görse, o kimse o yerden bir hanimla evlenir. Binayi çanak ve çömlekten yaptığını görse bu, rüyayı gören için süs ve gösteriştirr. eğer bina nakisli olursa, temizlikle ve sevinçle beraber ilim ve velayete işaret eder. Kireç, alçi ve kiremitten bina yaptığını ve üzerinde de bir resmin olduğunu görse, o kimsenin kötü işlerde bulunmasına işaret eder. Denilmistir ki, bir kimse kireç ve alçi işlemde bulunsa, o kimse helal olmayan işle uğraşır. Gurbette bir bina yaptığını gören kimse, asla hatirına gelmeyen bir kadınla evlenir, yahut gurbette ikamet eder ve orada ölür. Yas çamur ile bina, din ve inanca, kuru çamur ile bina malca sıkıntıya alamettir. Güzel bina, sevgiye, neşe, rızka, güzel elbiselere, bekar kizlara ve onlardan çocuklara işaret eder. Bazen sağlam bina, kuvvet ve siddete, yardım ve müsaadeye, bazen de uzun ömre işaret eder. Bir kimse rüyada Allaha yaklasmak maksadıyle camii veya bir yer yaptırdığını görse, eğer rüyayı gören alim ise kitap yazar, mal sahibi ise malının zekatim verir, bekar ise evlenir, evli ise güzel söhret sahibi bir çocuğu olur, fakir ise zenginlesir.

Güzel bir bina gördüyseniz, çok güzel ve uzun bir hayatınız olacak. Seyahatlere çıkacak, mutlu bir yaşam süreceksiniz. Hasarlı bir bina, hastalığın işaretidir.

Güzel bir bina gördüyseniz, çok güzel ve uzun bir hayatınız olacak. Seyahatlere çıkacak, mutlu bir yaşam süreceksiniz. Hasarlı bir bina, hastalığın işaretidir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir