BıçakHizmetçi, yardımcı ve arkadaştır. Keskin bıçak çalışkan hizmetçiye, akıllı yardımcıya ve faydalı arkadaşa; kör bıçak bunların tersine, Kadının gördüğü bıçak onun sevğidi erkeğe, Erkeğin gördüğü bıçak mal ve güçe, Bıçak yutmak oğul evladından gelecek iyilliğe, Hamile kadının ve onun kocasının gördüğü bıçak erkek çocuğa, Mahkemesi olan kişinin elindeki bıçak sağlam delile, Bıçağın eli kesmesi şaşkınlık uyandıracak bir duruma, Büyük bıçak rızık ve hayra, Bıçağın kapalı olması ya da kılıfında bulunması zelil olmaya, yalancı şahitliğe, Kalem açacak bıçak yazma istidadı olan evlada yahut hesap yapmaya, Bıçağı bilemek bir iş için gayrete gelmeye, çocuk terbiyecisine yahut insanlara çalışmayı öğütleyen birine delalet eder. (Bakınız; Bileği Taşı.)

Rüyada elinde bıçak görmek, güç ve varlığın sürekli olacağına, bıçakla birşey kesmek, eline maddi kazanç geçeceğine işarettir.

Kavganın ve ayrılığın işaretidir. Bu rüya, iş hayatınızda zarar edeceğinizin habercisidir. Rüyada elinde bıçak tutmak, güç ve zenginliğin sürekli olacağına, bıçakla bir şey kesmek, eline para geçeceğine işarettir. Bıçak kaybetmek veya saklamak olası tehlikelerden kurtulacağınıza işarettir. Bıçağı kırmak işlerin yolunda gitmesi, bıçak taşımak insanlardan zarar görmemek için dikkatli olmanız gerektiğine, ölümle burunu buruna gelebileceğinize işarettir.

Rüyada bıçak görmek, kavganın ve ayrılığın işaretidir. Bu rüya, iş hayatında zarara uğrayacağınız anlamına da gelir.

Rüyasında elinde bıcak olduğunu gören kişi yükselir ve mevki sahibi olur. Bıçak başkasından alınırsa kişinin yardım alarak iş sahibi olacağına işaret eder.

Genellikle biçak, ayrılığa yorumlanır. Rüyasında biçakla bir şey kestiğini görmek, yolculuğa çıkacağına, biçak biledığını görmek, bir yere gitmek için hazirlik yaptığına; biçakla bir şey kesmek istediği halde biçagin o şeyi kesmedığını görmek, te-sebbüs ettiği bir işi başaramayacağına işarettir. Bir rivayete göre; biçak görmek kuvvet ve kudretinin devamlı olacağına, biçakla bir şey kesmek, eline geçecek mal ve para olarak yorumlanır. Bazılarına göre: Rüyada biçak evlat ile kini ise eş ile tabir olunur. Elinde kendisine ait bir biçak olduğunu görmek başaridir. Elinde bir biçakla bir iş gördüğünü görmek, yapacağı bir işten vazgeçtiğine delalet eder. Rüyasında kendisine bir biçak verıldığını gören, bir kişi ile dostluk kurar. Bir rivayete göre kendisi-ne yardımci olacak bir çocuğu dünyaya gelir. Bir başka rivayete göre de: Kasap biçagi, kasaba asker biçagi da, güç ve hizmete işaret eder. Biçak, delildir. Bazı tabirciler, biçak gören kimse, kendi hizmetçisi ve adamıyla kuvvet ve mala nail olur, dediler. Biçagi yuttugunu gören kimse, oğlunun malını yer. Rüyada görülen biçak, hamile hanımı olan kimse için erkek çocuktur. Mahkemede bulunan kimse, rüyada elinde bir biçagin olduğunu görse, düşmanına galip gelir ve delil getirmekle davasini isbat eder. Çünkü biçak, düşmani defeden silah aletlerindendir. Kendişinden başka silah olmayan bir adam, kendisine biçak verıldığını görse, bir çocuk yahut erkek kardes sahibi olur. eğer böyle bir çocuk ve kardes beklemiyorsa, iyiliklerle karşılaşır. Kendisinin biçakla kesildığını gören kimse, Kuş, hayvan veya biçakla boğazlanan bir hayvana saldinsindan dolayı hesaba çekilir. Elini biçakla kestiğini gören kimse, hayrette kalacagi taaccub edeceği bir şey görür. Biçak kazandığını gören kimse, bekar ise evlenir, eğer hanımı hamile ise dogum yapar. Rüyada gördüğü biçakla beraber erkekligi teyid edecek bir şey de varsa, dogacak çocuk erkek olur. Erkekligi teyid edecek bir şey yoksa, dogacak çocuk kizdir. Kargi ve süngü gibilerin tabiri de biçak gibidir. Bazı tabirciler rüyada görülen biçak, dil ve hizmetçi bir kadınla tabir edilir. Bazen de biçak görmek, rizik ve geçiminin iyi gitmesine işaret eder dediler.

Kavganın ve ayrılığın işaretidir. Bu rüya, iş hayatınızda zarara uğrayacağınız anlamındadır.

Kavganın ve ayrılığın işaretidir. Bu rüya, iş hayatınızda zarara uğrayacağınız anlamındadır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir