BeygirKişinin hayatını idame ettirmek için sarfettiği gayrete, Beygirin suda boğulması görenin vefatına, başka türlü ölümü eşinin vefatına, Dişi beygir kadına, onda görülen güzellik kadının güzelliğine, gençlik de onun gençliğine, diğer özellikler de kadının öözelliklerine, Erkek ve dişi tay kişinin çocuklarına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; At.)

Rüyada görülen beygir insanın çalışmasi ve gayretidir. Beygirlerin büyükleri dünya isterinin faziletlisidir. Rüyada beygirinin konuştuğunu görse, hanımı taraf indan mala nail olur ve sani yücelir. Bazı tabirciler de, beygir, yolculuktur, demişlerdir. Bundan dolayı bir kimse beygirinin sirtinda gittiğini görse uzak bir yere yolculuk yapar ve hanımı ken | disine iyilikte bulunur. Beygirinin toprakta ve çöplükte yuvarlandığını görse o kimsenin çalışma ve | gayreti fazla olur ve malı da ziyadelesir. Beygirinin kendisini ısırdığını görse, hanımı kendisine hainlik eder ve hakkında riayetsizlik göstermege devam eder. Beygirinin suda bogulduğunu gören kimse ölür ve onun üzerine gelecek bir beladan korkulur. Bir kimsenin beygiri çalinsa, o adam hanımını boşar. Yele ve kuyrugu kizil v.s. renkli olan beygir, sahibine üzüntüdür. Bir beygire sahip olup, onu bağladığını gören kimse bir hizmetçiye sahip olur. 1yi huylu ve çabuk giden bir beygire bindigim gören, hayır ve saadete erişir. Ata binme adeti olan bir kimsenin beygire binmesi, rütbenin düsmesine kiymetinin noksanlasimasina alamettir, denilmiştir. Esege binmek adeti olan birisi beygire binse, o kimsenin ismi yüce, kar ve kazancı çok olur. Beygirin takimsiz, çıplak olarak bir sehre girmesi o sehre bir yabancınin girmesi ile tabir edilir.

Kişinin hayatını idame ettirmek için sarfettiği gayrete, Beygirin suda boğulması görenin vefatına, başka türlü ölümü eşinin vefatına, Dişi beygir kadına, onda görülen güzellik kadının güzelliğine, gençlik de onun gençliğine, diğer özellikler de kadının öözelliklerine, Erkek ve dişi tay kişinin çocuklarına delalet ederBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir