BekçiGece bekçisi, sabah ve yatsı namazlarını ihmal eden kimseyi uyaran biri ile, Bekçinin birini kovalaması nefsiyle mücadele eden insanın aklı ve ruhu ile, Mal stoklanan ambar bekçisi zikir ve ilim meclişleriyle, Bağ ve boştan bekçisi nimetin şükrünü eda ettmekle tabir edilir.

Rüyada bekçi görmek, kuvvet ve kudrette artışı belirtir.

Rüyada bekçi görmek, kuvvet ve kudrette artışı belirtir. Mal sahibi ulunacağına yorumlanır.

Rüyasında bekçi gören kişi, insanı koruyan, güçlü biri olacaktır. Boylu poslu, temiz giyimli bir bekçi ise büyük yardımda bulunacak eşsiz bir dosttur.

Rüyada bekçi görmek, kuvvet ve kudretin artacağına delalet eder. Rüyada bekçilik ettiğini görmek, hayır ve menfaate işarettir. Bekçinin kendisini tuttugunu ve onu hirpaladığını gören hükümet tarafından zarara uğrar. Bir başka rivayete göre de: Rüyada bekçi görmek, namazı terkettiginden dolayı rüya sahibini korkutan bir kimseye işaret eder. Rüyada bekçi görmek, ilim ve zikrullaha, ilim ve zikir ehli ile toplanmaya, bazen de camii ve hizmetçisine işaret eder. Rüyada bir bekçiden kaçtığını ve onun da o kimsenin arkasina düşüp yetistiğini ve ona birtakim sözler söylediğini daha sonra da ondan kurtulduğunu gören kimse, gece namazinda (teheccüd namazı) Kuşur eder, ancak sonra bundan tevbe eder.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir