BayrakŞeref, iyi hal , yücelik ve izzettir. Elinde bayrak taşımak şeref ve makamla, Elindeki bayrağı düşürmek makamını yitirmekle, Bayrak görmek doğru yolu bulmaya, Kadının bayrak görmesi veya taşınası evlenmesine delalet eder.

Rüyada dalgalanan bayrak görmek, şanslı bir dönemde olduğunuzu belirtir. Durgun, sarkan veya yarıya kadar çekilmiş bir bayrak, sıkıntılı olaylar yaşanacağına işarettir. Rüyada bayrağı dalgalanır görmek, şanslı bir dönemde olduğunuzu belirtir. Durgun, sarkan veya yarıya kadar çekilmiş bir bayrak, sorunlu günler yaşayacağınıza işarettir.

Savaş olmayan bir ülkedeyseniz zenginliğin işaretidir. Yabancı bir ülkenin bayrağı, devletler arsında anlaşmazlıklara işaret eder.

Rüyada bayrak, başarıyı temsil eder. Kendi ülkesinin bayrağını gören kimse istediklerini rahatlıkla yapabilecek, başka bir ülke bayrağı gören kimse ise dışarıdan yardım alacak demektir.

Rüyada bayraklar görmek, talihin iyi gidecegîne ve hayra yorumlanır. Dalgalanan tek bayrak görülürse, genç bir erkek için bir dostu tarafından yardıma çagirılacağına, otuzunu geçmis ise mevki ve övünç sağlayacak başarılı bir ise girisecegi anlamina gelir. eğer bayrak sarkmis ve yarı çekilmis ise, herkes için bir tehlikenin yakın olduğu, rüya sahibinin ihtiyatli davranis-la tehlikenin az çok önlenebilecegi biçiminde yorumlanır. Nablusiye göre; rüyada bayrak görmek zafer işaretidir. Rü-yada evinin kapısina bayrak asıldığını görmek, evinin düşman şerrinden emin olacağına; penceresine bayrak asıldığını görmek, ona haset edenlerin nazarindan kurtulacağına; elinde bayrak ol-dugu halde sokakta yürüdüğünü görmek, düşmanlarına karşı üstün geleceğine, başkasının elindeki bayragi alıp evine getirdiğini görmek, bir mirasa konacağına, yahut bir piyangodan büyük bir para kazanacağına delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen kırmızı bayraklar savasa, san bayraklar, ordu içinde veba hastalığı bulunduğuna, yeşil bayrak hayırlı bir yolculuğa çıkmaya, beyaz bayraklar yagmura, siyah bayraklar da kitlığa işaret eder. Hayrete düsmüs ve ne yapacagini sasirmis bir kimsenin rüyada asker bayragi görmesi, o kimsenin şaşkınlıktan kurtulup doğru yolu bulmasina işaret eder. kadın için bayrak görmek, kocaya işaret eder. Bazı tabirciler, siyah bayraktan her tarafta meydana gelen yagislar olarak tabir etmişlerdir.

Savaş olan bir ülkede yaşıyorsanız, savaşı kazanacağınıza, savaş olmayan ülkede yaşıyorsanız, zenginliğe işarettir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir