BattaniyeRüyada temiz battaniye veya yorgan görmek, işlerinizin yoluna gireceğini, sıhhatinizin iyi olacağına işarettir. Kirli yorgan veya battaniye çevrenizde sizi çekemiyenler var demektir. Yırtık battaniye veya yorgan, bilmeden yerine getiremedığınız bir sözünüzden dolayı bir sevdiğinize çok zarar geleceğine işarettir.

Rüyada temiz battaniye veya yorgan görmek, işlerinizin yoluna gireceğini, sağlığınızın iyi olacağı anlamına gelir. Battaniye veya yorgan kirli ise, çevrenizde sizi kıskananlar var demektir. Yırtık battaniye veya yorgan görmek, farkında olmadan yerine getiremedığınız bir sözünüzden dolayı bir yakınınıza zarar geleceğine işarettir.

Kışın üzerine güzel renkli bir battaniye örten kişi iyi bir mevkiye gelir. Yazın üzerine battaniye örten kişi para yüzünden sıkıntı çeker. Battaniye sermek yol yapılacağına, battaniyeyi silkelemek ise işlerin kolaylıkla sonuçlanacağına işaret eder.

Temiz bir battaniye, talihe, birisinin size güler yüz göstereceğine, işlerinizin yolunda gideceğine; kirli batta-niye kötü arkadaşların size gerek iş hayatinda, gerek sosyal çevre-lerde üzüntü vereceğine delildir. Yirtik battaniye ise, unutarak yerine getirmedığınız bir vaadin, kendisini kesinlikle incitmek iş-temedığınız birinin hayatini perişan edeceğini gösterir. Ibn-i Kesire göre; rüyada battaniye görmek hayırlıdır. Bat-taniye ile sarılip yattığını görmek dinine sadakatini ve Cenabi Hakkin (CC) rızasını kazandığını, battaniyeyi uyuyan birinin üzerine örttüğünü görmek, o kişiyi himayesi altına aldiğına; çarsi-dan battaniye satın aldığını görmek, bir çok dost edineceğine ve onlardan menfaat göreceğine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada battaniye görmek, rüya sahibinin ntsanlanacağına veya evleneceğine işaret eder. Rüya sahibi evli ise hayırlı bir ise kavuşacağına işarettir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir