BastonDeğnekle yürümek sözü dinlenir olmaya, Elinde asası olduğunu görmek şeref, kudret ve varlıktır. Asanın kırılması görevden azledilmeye, Baston görmek itimat edilir kimseye, Elindeki bastonla bir yere vurmak oradan elde edilecek menfaate, Eli sopalı birinii görmek despot bir adama delalet eder.

Baston güç anlamına gelir. Elinde baston tutan kimse hayatta çok yükselir.

Rüyada baston görmek hayırlıdır. Rüyada elinde bir baston olduğu halde sokakta yürüdüğünü görmek, kendisine sadik bir dostunun bulunduğuna; bastona dayanip bir yerde dinlendığını görmek, akrabalarınin kendisinden bazı menfaatler beklediğine; bastonunun kırıldığını görmek, çok sevdigi bir akrabasinin ölümüne; elindeki bastonun birden bire altın veya gümüş gibi kıymetli bir madene dönüstüğünü görmek, büyük bir mevki sahibi olacağına işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada baston görmek, rüya sahibinin günlük işlerini görmek için etraftan yardım istemek zorunda kalacağına işarettir. Bir dostunun kendisine bir baston verdini görse, dostunun kendisine önemli bir konuda yardımci olacağına işaret eder.

Bir ortakla iş yapacağınız anlamına gelir.

Değnekle yürümek sözü dinlenir olmaya, elinde asası olduğunu görmek şeref, kudret ve varlıktır. Asanın kırılması görevden azledilmeye, Baston görmek itimat edilir kimseye, elindeki bastonla bir yere vurmak oradan elde edilecek menfaate, Eli sopalı birinii görmek despot bir adama delalet eder.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir