BaltaAğaç kesmekte kullanılan keskin balta can yakmaya, geçim işlerinde çetinliğe; Odun baltasıyla yaş ağacı kesmek şerre, belaya duçar olmaya; kış mevsiminde kuru odun kesmek yahut parçalamak mal ve paraya, sıhhat ve afiyete delalet eder. (Toprak baltası iççin Bakınız; Kazma.)

Rüyada balta görmek, sıkıntıda olunan konuda yardım geleceğini, hastalık varsa, tekrar sağlığına kavuşacağını belirtir.

Rüyada balta görmek, sıkıntılı yaşanılan konuda yardım geleceğini, sağlığı kötü ise sağlığına kavuşacağını belirtir. Balta vurmak amaçlarınıza ulaşmak için çok çaba sarf etmeniz gerekecek demektir. Kırık balta, hastalık olacağına ve para kaybedileceğine işarettir. Rüya sahibi bir kadınsa, zengin olmayan fakat çok iyi kalpli biriyle evleneceği anlamına gelir.

Hedeflerinize ulaşmak için çok çaba göstermeniz gerekecek. Kırık bir balta, hastalığın ve para kaybının işaretidir.

Güç ve kuvvet simgesidir. Kimsenin ona ilişemeyeceğine işaret eder.

Uykuda balta görmek, imdada, ianeye, yardım ve gelecek nimetlere işarettir. O kimsenin başı ağrıyorsa, rahata ka-vusur. Yemege ve içmeye muhtaç bir hastanin sikayet ve korkularınin yok olacagini anlatir. Balta erkek çocuktur. Elinde balta bulunduğunu gören, vekil vasi veya emîn olur. Dini de güzel ve bütün olduğu için, düşmanlarına karşı da daima üstün gelir. Balta, hiz-met için kuvvet ve üstünlüge de işarettir. Balta ayni zamanda ayet-i celîleye göre kendisinden yararlanilan bir nesneyi anlatir. Çünkü balta çelikten yapilmistir. Rüyada balta görmek bir işinden dolayı elestiriye uğrayacağına delalet eder. Rüyada balta ile kesilmis odunlari yardığını görmek, yapılan bir işinden dolayı memnun olmadiğına; bir ormanda balta ile agaç kestiğini görmek, bir işinin bozulacağına; baltayi duvarda asılı görmek, beklediği bir işin sürüncemede kalacağına işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada balta görmek, imdad, yardım ve rızka işaret eder. Rüya sahibinin başında bir ağrısi varsa ondan kurtulur. Balta, yemeye ihtiyaci olan hastanin sikayetinin gitmesine işaret eder. Balta, erkek çocuğa da işaret eder. Balta, kişinin hizmetçi, kuvveti ve yardımcisi, bazen de balta, kendisinde agaç gördüğü takdirde, kafirlerden ahmak bir kimseye işaret eder. Bazen balta, kendisiyle faydalanilan şeye işaret eder. Çünkü balta, demirden olur. Bazı tabirciler balta erkek çocuktur, bazılari da emanet, emniyet ve dinde olan kuvvettir, dediler. Rüyada balta görmek, izzet ve saltanata, tacir için de, kazanca işaret eder.

Hedeflerinize ulaşmak için çok çaba sarfetmeniz gerekecek. Rüya sahibi bir kadınsa, çok iyi kalpli fakat pek zengin olmayan biriyle evleneceği anlamına gelir. Kırık balta, hastalığın ve para kaybının işaretidir.

Hedeflerinize ulaşmak için çok çaba sarfetmeniz gerekecek. Rüya sahibi bir kadınsa, çok iyi kalpli fakat pek zengin olmayan biriyle evleneceği anlamına gelir. Kırık balta, hastalığın ve para kaybının işaretidir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir