BakkalSırlara vakıf, kişinin maddi durumunu bilen kimseye, Bakkalın verdiklerine karşılık para almaması iyilik görmeye, Bakkalın insanı dikkatle dinlemesi ya da söylenenleri not olması devlet adına bilgi toplayan birine, Bakkal bazen peşin para ile yapılacak kkarlı ticarete ya da satın alınacak mala delalet eder.

Çok dürüst bir kişiliğe sahip olduğunuza ve kimsenin hakkına göz dikmediğinize işarettir.

Çok dürüst bir kişiliğe sahip olduğunuza ve kimsenin hakkına göz dikmediğinize işarettir.

Bakkal loş, karanlık ve içi pek seçilmiyorsa kişinin adı dedikoduya karışır. Bakkal aydınlık ve temizse insan iyi sözler işitir. Bakkaldan alışveriş yapmak, kısmet geleceğine işarettir.

Bakkal görmek kismet ve sağlığa işarettir. Rüyasında bir bakkal dükkanina girdığını görmek, evine yeni bir şeyler satın alacağına; bakkaldan bazı yiyecek maddeleri alıp evine getirdiğini görmek, beklediği bir işinin olacağına ve eline hayli para geçeceğine; bakkaldan seker ve ona benzer tatlı şeyler aldığını görmek, beklemediği misafirleri ağırlamak zorunda kalacağına bir bakkalla dükkan içinde el sıkıştığını görmek, yiyecek bakımından sıkıntıya düşeceğine; bakkal dükkaninin kapalı olduğunu görmek, rızk yüzünden darlik çekeceğine işarettir. Cafer-Sadık in söylediğine göre, rüyada bakkal görmek, üç şekilde tabir olunur: Dünya işlerinde kazanca, çalışmaya, hayır ve menfaate Bazılarına göre; Rüyada bir bakkal görmek, din işlerine, dünya işlerinden daha fazla zaman ayirmaniz yüzünden, maddî bakimdan sıkıntıya düşeceğinize delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen bakkal, halkın mal ve sirlarına emin olan bir kimsedir. Rüyada bakkali görmek, verdiği meyveler için para almadigi takdirde makbuldür. Bazen de bakkali görmek, evlad, eş, pesin mal ve gelecekte meydana gelecek kazanca işaret eder.

Rüyada bakkal görmek, Tarafsız biri olduğunuza ve herkes tarafından sevildiğinize işarettir.  1. ateş insanların şahit olduğu bır görünümdür ateşte yanan insanların karanlık bir güç yakınındadır zarar verecek kadar ateşten kaçan insanları karanlıktan aydınlığa kavuşturmasına sebeb ve vesile olur
    ve her insan evladının nasibi değildir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir