BağırsakKişinin malı ve eşidir. Bağırsağın dışarı çıkması hastalanmaya, Kendi bağırsağını yemek kendi malını yemeye, Dışarı çıkan bağırsağını bir güzel toplayıp karnını yıkayarak bunu yerine koymak şerefli bir ölüme, Bağırsak hastalığı çoluk cocuğunu güçlükle ggeçindirmeye, bu hastalıktan kurtulmak refaha kavuşmaya, bağırsakta gaz olması şüpheli kazanca yahut faiz yemeye, Bilinmeyen ve çok bağırsak hazine ya da beklenmedik mala, Bağırsağın kokması şüpheli kazanca delalet eder.

Beklenmedik, umulmadık tatsızlıktır. Rüyasında karnının yarıldığını ve bağırsaklarının ortaya çıktığını gören kimsenin gizlediği hata ve günahları duyulur.

Rüyada bağirsak görmek insanın ailesi, bulunduğu topluluk veya milleti ile tabir olunur. Rüyasında bağirsak yediğini gören kimseye bulunduğu topluluktan mal ve menfaat gelir. Bir rivayete göre de büyük bir memuriyete ve ise girer. Cabirül Mağrıbîye göre: Bagirsaklarınin karnindan disarıya çıktığını görmek, alti şekilde yorumlanır: Rizk, iş, haram mal, yardım isteme, kötü söz, çocuk. Bir rivayete göre de günahtan çekinme ve tövbeye delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada bağirsağin karindan disarıya çıkması, hanimlari bosamaya veya ailesinin hastalığına işaret eder. Bagirsak maldir. Bundan dolayı bağirsağini yiyen şahıs kendi malını yer. başkasının karninda bulunanları yediğini gören kimse, başkasının malını yer. Bagirsaklarıni veya karninda olan şeylerin açığa çıktığını görse, yaninda sakli olan malı onun için asikareye çıkar yahut onu ailesinin ileri geleni çıkarir veya bizzat kendisi çıkarir. Bir kimse rüyada karninda bulunan bağirsak ve diğer şeylerin disarıya çıktığını ve onları karnini yikadiktan sonra yine oraya koyduğunu veya koymadığını görse, o kimsenin Allah (C.C.)in nzasini kazanmak ugrunda öleceglne işaret eder. Kızı olan veya üzerinde bir vasiyet olan kimse, rüyada karnindan bir şey çıktığını görse, o kızı evlendirmek için çaba harcamasina işaret eder. Bazı tabirciler, karinda olan şeyin disarı çıkması, sırrı ifşa etmeye işaret eder, dediler. Bagirsak gizli maldir. Rüyada bir adamın bağirsağini yediğini gören kimse, bir yetimin malina vasi veya bir adamın malina vekil olursa, onların malından yer.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir