BademMevsiminde görülen yeşil badem (çağla badem) temiz kazanca, Badem yemek sıhhate ve mala, Kuru badem muhabbete, Badem yemek mal elde etmeye, Badem ağacından badem toplamak ya da almak bir dava sebebiyle bir kimseden mal elde etmeye, Badem ağacı ev halkınaa karşı cömert, insanlara karşı cimri birine, Tatlı badem iman güzelliğine, Acı badem doğru söze, Badem yaprağı yemek devlet kapısından istifadeye delalet eder.

Rüyasında badem yediğini gören kimse bolluğa kavuşur. Badem acı ise kısmet yüzünden kıskançlık olacağına işaret eder.

Cabir-ül Mağrıbîye göre: rüyada badem görmek mal ve nimettir. eğer kabuklu ise mesakkate, iç ise kolaylığa ve mala yorumlanır, Ibn-i Şirine göre, rüyada badem görmek mal, sağlık ve rahatliktir. Tatli badem helal mala, acı badem ise haram mala delalet eder. Üzerine badem kabuğu döküldüğünü gören yeni elbise giyer. Bir başka rivayete göre de: Rüyada badem görmek, kişinin hastalıklarınin sona ermesine veya vazifeden alinmasina işaret eder. Badem yeşil olur ve mevsiminde görülürse hayra işaret eder. Tatli badem azligi ve çokluğu nisberince helal mala işaret eder. Rüyada badem yediğini gören kimse, düşmanliktan dolayı mal elde eder. Rüyada agaçtan bir badem kopardığını gören kimse, dava ederek cimri bir kimseden mal elde eder. Badem ağacı görmenin tabiri ise etrafındaki insanlara cimri ve kendi çolukçocugu hakkında cömert davranan bir kimsedir. Bademin tatlisi imanin halavetine, açisi da doğru söze işaret eder. Rüyada badem yiyen kimse vücudunun sıhhatli olmasıyla beraber bir mala erişir. Badem ağacı, yabancı bir kimsedir. Rüyada kendi üzerine badem kabuğu saçildığını gören kimse elbise alır. Bazı tabirciler, kuru badem, ser ve üzüntüye işaret eder, dediler.

Rüyada badem görmek, yakalanılan hastalığın tamamen geçeceğine, kimine göre de büyük bir felekete, hırsızlarla karşı karşıya geleceğinize, badem yemek, mutluluk ve berekete işarettir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir