AyvaHasta için sıhhate, Sağlıklı kimse için hidayete, tüccar için kazanca, Ham ayva hastalık ve hoş olmayan işlere, Olgun ayva güzel, ünlü bir kadına, Kadının ayva yemesi güzel bir çocuğu olmasına, Ayva kompostosu ve reçeli kolay elde edilen rızka delalet edder.

Rüyada ayva görmek, kişinin içinde bulunduğu duruma göre, hastalık, hastalıktan kurtuluş, yolculuk, doğum, işte başarı ve kazancı işaret eder.

Rüyada ayva görmek, içinde bulunulan durma göre hastalık, hastalıktan kurtuluş, yolculuk, doğum, işte başarı ve kazancı işaret eder.Ayva ağacı, faydasız bir arkadaşlığa;ayva sıkmak, kazançlı bir iş gezisi sonucunda para kazanmaya işarettir.

Rüyada görülen ayva, henüz gelişmemiş iş, ileride gelecek kısmettir. Sapsarı ayva ise hastalık olarak yorumlanır.

Rüyada ayva görmek zahmetli uzun bir yolculuğa ve bir rivayet göre de hayır ve menfaate, Bazılarına göre de çocuğu olacağına yorumlanır. Bir başka rivayete göre de: rüyasında ayva yediğini gören kimsenin çok sevdigi birinin ölümünü duyacağına, ayva satın aldığını gören bir kimsenin ise, çok güzel bir kızı olacağına işaret eder. Rüyada ayva ağacından ayva toplamak çok seyahate çıkmaya, karli ticaret yapmaya veya hamile kadının çok güzel yüzlü çocuk doğurmasına işaret eder. Rüyada görülen ayva, hastalıktir. Hasta olan bir kimse rüyada ayva yediğini görse sifa bulur. Rüyada bir ayva siktiğini gören kimse ticaret maksadıyla bir yere yolculuğa çıkar ve orada çokça kar eder. Bazı tabirciler, rüyada ayva görmek iyi bulmuyor. Rüyada görülen ayva, hastalıktir. Hasta olan bir kimse rüyada ayva yediğini görse sifa bulur. Vali ise valiliğinden dolayı maksadına nail olur. Sihhat ve afiyette ise hidayete kavuşur. Tüccar ise kazanç sağlar. Rüyada bir ayva siktiğini gören kimse ticaret maksadıyla bir yere yolculuğa çıkar ve orada çokça kar eder. Bazı tabirciler, rüyada ayva görmek hoş değildir, çünkü onun tabiati tutucudur, dediler. Yesil ayva sarı olan ayvadan hayırlıdır. Ayva iyi bir yere yolculuk yapmaya delalet eder. Bazen de ayva tabiatinin tutucu olmasından dolayı cimrilige ve sırları muhafaza etmeye delalet eder. Ayva, güzel ve sani yüce bir kadına delalet eder. Ayva görmeyi tabircilerin ekserisi iyi görmemis, sarılığından ve tutucu olmasından dolayı hastalıktir, demişlerdir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir