AvcıHüner ve beceri sahibi bir insana, öğretmene, hilebaz kimseye delalet eder. Av bölgesinde avcılarla birlikte bulunmak iyidir. Su ürünü avlamak rızktır. Her türlü avlanmanın yasak olduğu yerde avlanmak iyi değildir. Kuş avlamak tüccar için hileye, Vahşi hayvan avcısını görmek borçlarını tahsil etmeye, Temiz giyimli avcı görmek, insanlara bilgi ve beceri öğreten kimseye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Avlanmak.)

Rüyada bir avcinin avlandığını görmek, yapacağı bir işte sabırlı ve sebatkar olduğuna delalet eder. Uzun bir çalışma sonunda maksadına ulaşacağına ve zengin olacağına işarettir. Avda bir büyük yırtıcı hayvanın avlandığını görmek, altından kalkamayacağıni sandığı bir ise girerek başarılı olacağına delalet eder. Bir avda Kuş avladığını gören kimse, bazı zorluklarla karşılaşır.Vahşi hayvanı avlayan avciyi görmek, borçlarıni alacağına delalet eder.Denizde bir aletle taze tatlı balık avladığını görse, helal kazanca . sebep olacak şeye, çalışmaya ve helal olan rızkı istemeye delalet eder. Erkek kimse için av avlamak, kendi görüş ve çalışmasıyla hile yapmaya delalet eder. eğer o kimse bekarsa evlenir. Kendisi evli ve avladigi hayvanın ismi de müzekker ise, erkek bir çocuğu, müennes ise, kız çocuğu olur. kadınin rüyada av avlamasi,babasınin veya kocalinin malını korumaya delalet eder. Kölenin av avlamasi efendisinin malından yiyecegi şeye delalet eder. Küçük çocuğun av avlamasi, ilim veya sanat ögrenmesine ya da babasınin mirasina kavuşacağına delalet eder. Rüyada av avlamak, gaflete ve işinde dikkatsiz olmaya delalet eder. Bazı arifler bir avin pesine düşüp giden kimse, gafil olur, dediler.

Rüyada avcı görmek, hilekar biri ile iş yapmak zorunda kalacağınıza, bu hilekar balık avcısı ise rızkını zengin kadınlarla birlikte olarak temin eden bir kimseyle karşılaşacağınıza işarettir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir