AteşYorumu değişik şekillerde yapılır: Ateş bazen müjde, bereket; bazen savaş, korku, hapis, zarar ve günahtır. İnsanın kalbini yakan ateş kara sevdaya, Ağaçları yakan alev değerli bir insanın ölümüyle meydana gelecek sürtüşmelere, Ateşe zorla sokulmak hapisse, Yakın ateşte ısınmak korku ve sıkıntıya, Kışın ateşte ısınmak zenginliğe, Karanlıkta ışık saçmak amacıyla ateş yakmak insanları bir konuda uyarmaya, Ateşe girip ondan zarar görmek günah işlemeye, Ateşin üzerinden atlamak ya da ona girip ardı sıra çıkmak Cennete girmeye, İnsanların çevresinde toplandığı ateş bereket, bolluk ve toplu sevince, Ateşin insana verdiği az zarar birinin vaadini yerine getirmesine, Bir yerde toplu yangın alevli ve uğultulu bir sesle görülürse savaşa, Evin önünde görülen dumansız, kor ateş hacca gitmeye, Bir yerde ateşin göğe doğru alevlenerek yükselmesi topluca işlenen çirkin davranışlara, Ateş üzerinde et kızartmak gıybet ve kedere, Parlak ve yararlı ateş sevinç ve sürura, Evde ateş çıkması meslek ya da işinde kuvvet bulmaya, Eve ateş düşmesi nimet ve bolluğa, Baş ya da vücuttan parlak renkli ateşin çıkması – hanımı hamile ise- kendisiyle hayır görülecek oğul evladına, değilse hanımından sevgi ve ilgi görmeye, Dağ başında yakılan ateş Allaha -c.c.- yakın olmaya, ihtiyaçların giderilmesine, yolcunun eve dönmesine, Tandır ateşi evdeşinin hamile kalmasına, İnsanlara zararı olacak ateşi çoğaltmak onlara düşmanlık etmeye, böyle bir ateşi söndürmek orada vaki olan fitneyi yatıştırmaya, Evde sönmeye yüz tutan ateşi rüzgarın

Ateşinizin çıktığını görmek, hayattın asıl güzellikleri varken sizin gereksiz işlerle uğraştığınız anlamına gelir. Kendinize biraz çeki düzen verip daha verimli olmaya çalışın. Başından ateş çıkması,önemli bir hastalık geçirmeye, evden ateş çıkması ise, işte başarı; ateşin sönmesi, evden yaşlı birinin vefatına; evin yanması hakkedilmeyen bir zenginliğe; ateş içinde olmak, önemli birilerini korkutmaya; ateş söndürmek, iyiliğe; sobada veya ocakta ateş görmek rüyayı gören evli ise hamileliğine; ateşte et pişirmek dedikoduya; ateşte tencere kaynatmak, işlerin yolunda gitmesine işarettir.

Ateşinizin çıktığını görmek, hayattın asıl güzellikleri varken sizin gereksiz işlerle uğraştığınız anlamına gelir. Kendinize biraz çeki düzen verip daha verimli olmaya çalışın. Başından ateş çıkması,önemli bir hastalık geçirmeye, evden ateş çıkması ise, işte başarı; ateşin sönmesi, evden yaşlı birinin vefatına; evin yanması hakkedilmeyen bir zenginliğe; ateş içinde olmak, önemli birilerini korkutmaya; ateş söndürmek, iyiliğe; sobada veya ocakta ateş görmek rüyayı gören evli ise hamileliğine; ateşte et pişirmek dedikoduya; ateşte tencere kaynatmak, işlerin yolunda gitmesine işarettir.

Rüyada ateşinizin çıktığını gördüyseniz, gereksiz işlerle uğraştığınız ve hayatın asıl güzelliklerini yaşamadığınız anlamına gelir.

Büyük güç, destek anlamına gelir. Rüyada ateş yakan bir kişi kendi zekası ve gayreti sayesinde başarılı olacak demektir. Ateşi söndürdüğünü gören kimsenin ise kısmeti açılacak demektir.

Rüyada ateş görmek, müjde, korku, harp, azap, hapis, zarar, günah ve berekettir. Ses çıkararak agaçlari yakan alev ve kivilcimli ateş gören yaktigi miktarca bir alimin ölümüyle orada çikacak fitnedir. Karanlik bir gecede halka göstermek için ateş yaktiğini gören kimse, halkın onunla hidayete erisecekleri bir ilme nail olur. Karanlik olmadığı halde yol üzerinde ateş yaktiğini gören kimsenin bidat ve sapıkça olan bir iş yaptığına işaret eder. Ates gündüzün harp ve fitneye, gece ise ünsiyettir (ahbaplik) denilmiştir. Rüyada kış gününde ateşle isindığını gören kimse, Cennete gider. Rüyada ateşe girdığını ve orada azap edildığını gören kimse, malca zarar eder veya o şahıs, Cehenneme girmesine sebep olacak bir günah işler. Rüyada ateşe girdığını ve ateşin azabini tattiğini gören kimse, bir fitneye düşer. Bir kimse rüyada, insanların başına toplanmış olduğu alevli olan bir ateş görse, onların bereket ve bolluğa nail olmalarına işaret eder. Rüyada isinmasi için veya başkasini isitmasi için ateş yaktiğini gören kimse, faydalanacagi bir şeyi tahrik ederek fakirlik ve ihtiyacini gidenr. Ates üzerinde et kizarttiğini gören kimse, halkın giybet etmesini gerektiren bir şeyi tahrik eder. Veya kendisi halkı giybet eder. Kizartilmis o etten yiyen kimse, az bir rızka işarettir ve ona büyük bir keder isabet eder. içerişinde yemek olan bir kabi ateş üzerinde kaynattiğini gören kimse, ev iş lerine bakan bir kimse tarafından gelecek menfaattan uzak kalır. Rüyada kendisine ateşin hararetinin dokunduğunu gören kimse, halkın diline düşer ve halk onun giybetini yaparlar. Faydali ve parlak ateş korku halinde bulunan kimse için emniyet ve devlet adamına yaklasmaktir. Bir kimsenin rüyada kapısının önünde dumansiz ateş yandığını görmesi, hacca gideceğine işaret eder. Rüyada evini ateşle yaktiğini gören kimsenin, evi harap olur. Evli olan birisi rüyada tandir ve tandirda da yanmis ateş görse, hanımı hamile kalır. Rüyada evine ateş düstüğünü gören kimse, ucuzluk, bolluk ve çokça nimete kavuşur. Rüyada bir dag başında ateş yaktiğini gören kimse, Allah (C.C.)a manen yaklaşır. Bir kimse rüyada kendisine ateşin dokunduğunu ve kendisini yaktiğini görse, o sahsa yapılan vaad yerine getirilir. Bir kimse ateşle mahsulattan bir şey yaktiğini görse, yaktigi şeylere zam gelir. Atesin bir eşya veya kumaş parçasi üzerine düsmesinin tabiri de böyledir. Rüyada evinden bir ateş çıktığını gören kimse, memuriyet, ticaret veya bir zanaatta kuvvet ve yardıma nail olur.

Ateşinizin çıktığını görmek, gereksiz işlerle uğraştığınız ve hayatta asıl güzellikleri yaşayamadığınız anlamına gelir. Kendinize biraz çeki düzen verip daha verimli olmaya çalışın.

Kendisini ateş olan bir yerde görmek, kokuya kapılmaya ve zarar görmeye, ateş ve duman görmek, hediye almaya, evini yanarken görmek, haram mala, ateşin bir yerini yaktığını görmek, malın zekatının verilmediğine, kendisini ateşte görmek, büyük bir yerden tedbirle karşılanmaya, ateş söndürmek, iyi haberlere işarettir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir