ArmutHayra, mal ve nimete, Armudu mevsiminde yemek ve evinde armut görmek toplu mala, Mevsimi dışında armut yemek hastalığa, Armut ağacı bekar kız için evlenmeye, hamile kadın için erkek çocuğa delalet eder.

Neşeli ve keyifli olmaktır. Mevsimsiz armut yediğinizi gördüyseniz, bir haram mal kazanabilir ya da hastalığa yakalanabilirsiniz. Armut almak ertelenecek bir yolculuğa; ham armut,üzüntüye işarettir.Ağaçta görmek ise, başarılı olacağınızın habercisidir.Hasta birinin armut ağacı görmesi, ölüme yorulur.Armut satmak ise, zorluklarla karşılaşacaksınız demektir.

Armut yediğinizi gördüyseniz, geçici bir hastalığa yakalanabilirsiniz. Ağaçta birçok armut görmek ise başarının işaretidir.

Mevsiminde görülen armut, kısmettir. Mevsimsiz armut ise dedikodudur.

Rüyada armut görmek mevsiminde ise helal mala, eğer rengi sarı ise hastalığa; eksi ise kedere işarettir. Cafer-i Sadik (r.a) demistir ki: Rüyada armut görmek beş şekilde tabir edilir: Helal mal, zenginlik, iyi bir eş, murat, menfaat. Rüyada sulu armut yediğini görmek bir tüccardan menfaat bulacağına, kadının armut görmesi bir çocuğu olacağına delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada armut görmek, rüya sahibinin kavuşacagi mala işaret eder. Rüyada armut yiyen kimse mal ve nimete erişir. Armudu mevsiminde yemek hayra, mevsiminin dışında yemek haram mala işaret eder. Armut ağacı, hamile kadın için erkek çocuğa, bekar kız için kocaya işaret eder.

Mevsiminin dışında görülen armut, hastalığa işaret eder.bazı tabirciler armut, hastalıktir dediler. Bunda asil olan hastalıkla beraber malla tabir edilmektir. Rüyada bir takim armutlari elde gören kimse, toplu bir mala varis olur. Bazı tabirciler, armut hayra delalet eder. Çünkü o bozulmadan bir müddet durur, dediler. Bazen de armut ağacı, hasta için onun ölümüne ve topraga defnedilmesine delalet eder. Mevsiminin dışında görülen armut, hastalık ve vereme delalet eder.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir