ArıTek arı görmek, bilgin, insanlara hayrı çok olan bir kimse ile tabir edilir. Birçok balarısı görmek, bulmak yada almak nimet ve ganimettir. Balarısını öldürmek maldan zararla, Arı beyi salih bir insanla, Birçok arı beyine sahip olmak – eğer ehilse- valiilikle, Arı kovanı kişinin eşiyle tabir edilir. Arının başa ya da ele konması yöneticiliğe, Arı görmek çiftçi için ucuzluk ve bolluğa, diğerleri için düşmanlığa, Arılar asker, arıbeyi ise onların komutanına, Arıyı öldürmek düşmanı kahretmeye, Balmumu terzi, saraç ve zanaat erbabı için hayırlı kazanca, diğer insanlar için hastalığa, Arı kovanı edinmek insan için verimli ise ve yardımcıya; devlet adamı için faydalı mülk ve hayırlı tebaya, Arıları toplu halde bir yerleşim alanına girer halde görmek oraya zararı olacak askerlere; arıların bir düzen içinde şehre girmesi – şehir biliniyorsa- düzenin avdet etmesine, – bilinmiyorsa- Müslüman askerlerin bir şehri fethetmesine, Arıların kendi aralarındaki geçimleri insanların geçimine, Eşekarısı görmek güçlü bir adama, eşek arasının bir kimseye sokması kötü bir kadın yüzünden üzüntüye düşmeye, eşekarısı tutmak ya da öldürmek hayırlı ise, eşekarılarının bir yere girmesi düşman istilasına, onları kovalamak tecavüzden emin olmaya delalet eder. Kovandaki bal kadının malı, arılar ise ondan olan çocuklardır. Arı kovanındaki peteklerin tamamını çıkarmak insanlara zulmetmeye, arılara yiyecek kadar bal bırakıp geri kalanını almak adaletli iş görmeye; Sarı arı görmek zehirli şeyleri yemeye, mimar ve mühendişe, kavgacı d

Bereket, başarı ve mutluluğun habercisidir. Arı görmek, İş ve özel hayatınızda birçok başarıya imza atacağınızın habercisidir. Ailenizle mutlu bir hayat sizi bekliyor demektir. Eğer arı soktuysa, bir arkadaşınız sizi hayal kırıklığına uğratacak anlamına gelir. Arı yakalamak, isteklerinizin gerçekleşmesi; arı öldürmek, beklenmeyen bir haber; arı topluluğu bir sırrın açıklanması.Çiçekler üzerinde arı ise yakın bir dostun habersiz ziyareti anlamına gelir.

Bereket, başarı ve mutluluğun habercisidir. Arı görmek, İş ve özel hayatınızda birçok başarıya imza atacağınızın habercisidir. Ailenizle mutlu bir hayat sizi bekliyor demektir. Eğer arı soktuysa, bir arkadaşınız sizi hayal kırıklığına uğratacak anlamına gelir. Arı yakalamak, isteklerinizin gerçekleşmesi; arı öldürmek, beklenmeyen bir haber; arı topluluğu bir sırrın açıklanması.Çiçekler üzerinde arı ise yakın bir dostun habersiz ziyareti anlamına gelir.

Bereket, başarı ve mutluluğun simgesidir. Eğer arı soktuysa, bir arkadaşınız tarafından hayal kırıklığına uğratılarak, çok kırılacağınız anlamına gelir.

Rüyada arı, paradır. Arı sokması bolluğa işarettir. Kovanla arı ise zenginliktir.

Rüyada ari görmek rızkla yorumlanır. Rüyasında bir ari kovaninin başında bulunduğunu ve ariların kovana girip çıktıklarıni görmek geçim sıkıntısi çekmeyeceğine, rızkınin bol olduğuna delalet eder. Kendisini bir arinin soktuğunu görmek, kazancıni kiskanan kimselerin bulunduğuna ve kendisine göz koyduklarına işarettir. Bir başka rivayete göre de: Bal arisi görmek, güler yüzlü çaliskan, kazancı yerinde hayırlı bir adamla tabir olunur. Bir rivayete göre bal arisi kazançla bereketle; diğer bir rivayete göre de faydali ve herkesi iyiliği ile memnun eden bir adamla tabir olunur. Rüyasında birçok bal arisi bulduğunu yahut aldığını gören, nimet ve ganimete erer. Kirmaniye göre; rüyasında bal arisi bilim adamı, ve bir rivayete göre de, herkese menfaati dokunan ve ticaretle uğraşan adamlara delalet eder. Arinin kendisini soktuğunu gören zahmetle helal mal kazanir. Bal arisini öldürdüğünü gören malından zarara uğrar. Ebu Sait El-Vaize göre; ari kovanindan bir şey çıkardığını gören, ev halkı ve tanidiklarına zulüm eder. Kovandan bir şey çıkardığı sirada arilar üzerine toplandigi halde ona eziyet vermedikleri ve onu sokmadiklarıni gören, akrabalarınin aleyhinde toplanmasina ve fakat tecavüzleri olmayacağına, eğer toplanan arilar kendisini sokarsa aleyhindeki kiyamdan zarar göreceğine, ariların hücumundan dolayı öldüğünü görmek o memleketten çıkıp gideceğine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada bal arisini görmek, onu besleyen kimse için korku ile beraber bolluğa ve zenginlige işaret eder. Çiftçiler için rüyada bal arisi görmek, hayır, ucuzluk ve bolluğa işaret eder. Çiftçi olmayanlar için ari görmek, düşmanlığı işaret eder. Rüyada görülen sarı ari, harp edici bir düşman. Bazan sarı ari, mimar ve mühendişe, yol kesiciye, kazancı haram olan kimseye, degisik usulle çalgı çalmaya delalet eder. Bazan onu görmek zehirli seyleri yemeye ve içmeye delalet eder Rüyada sarı ariyi görmek, kavga ve mücadele eden, küfreden, korkunç, harpte sebatli ve akilsiz bir adamdir. Bir kimse rüyada bir köye veya bir şehire ya da bir mahalleye sarı ariların girdığını görse, o köy veya o şehire heybetli, pratik ve secaatli askerlerin girmesine ve açıkça halk ile muharebe etmelerine delalet eder. Bazıları da sarı ari, kovucu kan döken kimselere, bazılari ise ariların hepsi hayra delildir, bir kısım tabirciler, arilar merhametsiz ve sefkatsiz kimselerdir, dediler. San ari kötü bir kimsedir. Sari arinin sokmasi, rezil kimselerin sözü ile halka eziyet vermektir, dediler. Bir kimse rüyada birtakim sarı arilarla uğraştiğini görse, kıymeti olmayan alçak, asilsiz ve halkın sefilleri ile uğraşır.

Bereket, başarı ve mutluluğun habercisidir. İş ve özel hayatınızda birçok başarıya imza atacaksınız. Sevimli çocuklarınız ve eşinizle mutlu bir hayat sizi bekliyor. Eğer arı soktuysa, bu bir arkadaşınız tarafından hayal kırıklığına uğrayacağınız anlamına gelir.

Bereket, başarı ve mutluluğun habercisidir. İş ve özel hayatınızda birçok başarıya imza atacaksınız. Sevimli çocuklarınız ve eşinizle mutlu bir hayat sizi bekliyor. Eğer arı soktuysa, bu bir arkadaşınız tarafından hayal kırıklığına uğrayacağınız anlamına gelir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir