AlçıYararlı antlaşmalara, elbise yenilemeye, dinde sebat etmeye, ev halkının güzel haline, izzet ve rütbenin devamına, ilim ve amele; Alçı yapan ustayı görmek harabelerin imarına, hastalıktan şifaya delalet eder.

Rüyasında bir yeri alçılayan kimse bir hatayı düzeltecek, tatsızlığı gizleyecek ve bu sayede daha huzurlu yaşayacak demektir.

Rüyada alçi görmek, izzet ve rütbenin devamina, hanim ve çocukların güzel haline, dinde sebata, Ilim ve amele, güzel methe, hastalıklardan sifaya, elbisenin yenilenmesine ve sıhhatli anlasmalara delalet eder. Kireç görmenin tabiri de böyledir. Kireci zühd ve takva ehlinin yaninda görmek, haramla kirlenmeye, şüpheli seyleri kazanmaya, bidat olan seylerde bulunmaya ve dinde nifaka delalet eder. Rüyada alçi kullanarak bir şeyin kalıbıni aldığını görmek, yapmayı düşündüğünüz bir iş için bir başkasindan fikir almak istediğinize delalet eder. Evinizde bozuk bir yeri alçilayıp orayi tamir ettiğinizi görmek, işlerinizin iyi bir durumda yürüdügüne işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada alçi gören kimse, itibari ve rütbesi devamlı, karısı ve çocuklarınin hali ise güzel olur, hastalıklardan sifa bulur, iş hayatinda sağlam anlasmalar yapar. başka bir rivayete göre ise;Rüyada alçiciyi görmek, günah ve hataya, üzüntü ve ugursuzluklara, yanğına Bazen de, hastanin afiyet bulmasina ve harabe yerlerin tamir edilmeslne işaret eder.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir