AğlamakYüksek sesle ve üstünü başını yırtarak ağlamak , rüya sahibinin uyanıkken de ağlamasına, Sessizce ağlamak yağmur ve berekete, rahmete ve Allah korKuşuna, sevinç ve sürura delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Gözyaşı.)

Tam tersi olarak sevineceğinizin işaretidir.

Tam tersi olarak sevineceğinizin işaretidir.

Rüyada ağlamak sevineceğinizin işaretidir.

Rüyasında ağladığını gören kimse çok sevinir. Ağlamak ruhun saflığına işarettir.

Aglamak sevinçle yorumlanır. Akitilan gözyasi yanaklarınızı yakiyorsa sevineceksiniz, üsütüyorsa üzüleceksiniz. Rüyada bağirmayarak ağladığını görmek, dert ve gamdan kurtulmaktir. Bagirarak ağladığını görmek, o yer halkı için musibet geleceğine yorumlanır. Aglamadigi halde gözlerinden yas aktığını görmek, muradina ermektir. Agladığını ve fakat gözlerinden yas akmadığını görenin, beklediği şey, ümit ettiği şey eline geçmez. Agladığını ve gözünden yas yerine kan aktığını görmek, elinden kaçirdigi firsata pişman olduğuna ve günahlarından tövbeye delalet eder. Ebu Sait El-Vaize göre: rüyada tanıdığı bir insanın vefat ederek buna ağladığını görmek, gördüğü gibi çıkmaya, ölüm yüzünden musibete, kedere ve halkın suçlamasina delildir. Halkın bir büyük için agladiklarıni ve elbiselerini yirttiklarıni görmek, o kişinin kötülük yapacağına delalet eder. Rüyada öldüğünü ve cenazesinin arkasindan halkın sessizce agladiklarıni görmek, devlet büyüğü tarafından herkesin sevineceklerine işarettir. Kirmaniye göre : rüyada ağladığını gören, büyük bir sevince ve feraha ulaşır. eğer aglamak, bağirmak ve ah, vah ile olur ise, bir musibete işarettir. Gözleri yas ile dolu olduğu halde disarı akmadığını gören, helal mal ve para kazanir. Soguk gözyasi, gam ve kederden kurtulmaya; sıcak göz yasi ise kedere delalet eder. Sag gözünün yasi akip sol gözüne girdığını gören, yakınlarına kavuşur. Caferi Sadika göre: ağladığını ve sonra güldüğünü görenin eceli yaklasmistir. Rüyada aglamanin en iyisi bağirip çagirmadan aglamaktir. Bunu binden fazla tecrübe ettim ve her birinde ancak iyilik ve hayır gördüm. Bir başka rivayete göre de: Rüyada yüksek sesle bağirarak veya elini yüzüne vurarak, üstünü başını yirtarak aglamak, rüya sahibinin gerçekte bu şekilde aglamasina işaret eder. eğer Allah-u Teala korKuşundan, günahini hatirlayıp pişman olmakdan ya da Kuran dinlemekten ötürü aglaniyorsa, o zaman rüya sahibinin sevinmesine, üzüntü ve kederinin gitmesine işaret eder. Sessiz aglamak, Allah-u Tealadan korkmaya, Allah-u Teala tarafından rahmetin inmesine , muhtaç olan kimseler için yağmur yagmasina delalet eder.

Sevineceğinizin işaretidir.

Yüksek sesle ve üstünü başını yırtarak ağlamak , rüya sahibinin uyanıkken de ağlamasına, Sessizce ağlamak yağmur ve berekete, rahmete ve Allah korKuşuna, sevinç ve sürura delalet ederBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir