AfBirisini affettiğinizi görmek, işledığınız sevaplardan dolay ALLAHIN sevgili kullarından birisi olduğunuzu size müjdeler. Af dilemek, bir haksızlığa uğrayacağınız ve bundan duyacağınız üzüntü duyacağınız anlamındadır.

Birisini affettiğinizi görmek, işledığınız sevaplardan dolay ALLAHIN sevgili kullarından birisi olduğunuzu size müjdeler. Af dilemek, bir haksızlığa uğrayacağınız ve bundan duyacağınız üzüntü duyacağınız anlamındadır.

Affetmek, kişinin bir hayır işleyeceği, birini sevindireceği ve sevaba gireceğine işarettir. Af dilemek ise kısa bir süre sonra güç duruma düşüleceğine işarettir.

Affetmek büyüklüge işarettir. Rüyada bir kimsenin yaptığı bir hatadan dolayı af diledığını ve onu affettiğini görmek, herkese karşı iyi kalpli olduğunuza işarettir. Sizin işlediğiniz bir çok suçtan dolayı affedildiğinizi görmeniz, hatali şekilde davrandığınıza ve bu hatayi mutlaka düzeltmeniz gerektiğine delalet eder.Rüyada bir mahkeme salonunda hakim karşısında iken bir suçundan dolayı affedildığını görmek, Allah-u Teala tarafından günahlarınin affedildiğine delalet eder. Kendisinin bir başkasini affettiğini görmek, o kişiden bir hayır ve iyilik geleceğine; yaptığı bir kabahatten dolayı anne veya babasınin kendisini affettiğini görmek, anne ve babasına karşı itaatinin gevsediğine ve tövbe etmesi gerektiğine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Cezaya müstahak olan günahkar bir kimsenin rüyada Allah-u Teala tarafından suç ve Kuşurlarınin affedildığını görmesi, o kimsenin, doğru birisi olduğuna veya kefaret vermesine işaret eder.Rüyada affetmek iyidir. Bir suçlunun kabahatini affettiğini gören, Cenabi Hakkin magfiretini çeken bir iş işler. Bazı yorumcular, bir kabahatlınin kabahatini affetmek, ecir ve sevaba nail olmaya delalet eder, demişlerdir. Bazılarına göre; rüyada size kötülük yapan bir kimseyle baristiğinizi ve onu bu hareketlerinden dolayı affettiğinizi görmeniz, size karşı işlenen maddi bir hatadan dolayı bir hayli zarara girdiğinize, fakat bunu yapan kimsenin maddi durumu zararınızı karsilayacak durumda bulunmadigi için ondan bir şey istemediğinize bu şekilde bir büyüklük gösterdiğinize delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada bir yaptığı suç ve Kuşurunu affettiğini gören kimse, Allah-u Tealanin affına mazhar olacak bir amel yapar. Bir kimse, başka bir kimseyi kendisinin Kuşurunu affettiğini görse, o kimsenin ömrü uzun olur ve yüksek mertebeye erişir. Suçluyu cezalandirmaya gücü yeten bir kimsenin rüyada onu affetmesi, o kimsenin Allah-u Teala dan korku ve hasyet (çekingenlik) üzere bulunduğuna işaret eder. Rüyada Kuşuru affedilen kimsenin, ömrü uzun olur ve himaye edilir. Rüyada af magfirettir. Bir kimse rüyada kendi Kuşurunu Allah-u Teala veya Pemgamberin (S.A.V.) efendimizin atfettiğini görse, o kimsenin tevbe ederek hidayete eriseceğine ve akibetinin güzel olacağına işaret eder. Bir kimse, başka bir kimseyi kendisinin Kuşurunu affettigin görse, o kimsenin ömrü uzun olur ve yüksek mertebeye erişir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir