Adem peygamberİlk insan ve ilk peygamber olan Adem Aleyhisselamı görmek değişik şekillerde tabir edilir. Onu görmek günah işleyip sonra tövbe etmeye, Bir büyüğüne karşı gelmeye, Onunla konuşmak ilim sahibi olmaya, Düşmanının sözüne kanarak aldanmaya ve zarara uğramaaya, Dünyada ilk rüya gören ve bunu ilk defa yorumlayan o olduğu için tabir ilminde başarılı olmaya, Hacca gitmeye ve dostları ile bir araya gelmeye, Uzak yerlere yolculuk yapmaya delalet eder.

Rüyada Adem peygamber niyetine kutsal bir kişi görmek, o dönemde olmasını istediği birçok şeyin gerçekleşeceğini belirtir. Adem Dünyada ilk rüya gören ve bunu ilk defa yorumlayan olduğu için; tabir ilminde başarılı olmaya, Hacca gitmeye ve dostları ile bir araya gelmeye, uzak yerlere seyahate çıkmaya işaret eder.

Rüyada Adem peygamber niyetine kutsal bir kişi görmek, o dönemde olmasını istediği birçok şeyin gerçekleşeceğini belirtir. Adem Dünyada ilk rüya gören ve bunu ilk defa yorumlayan olduğu için; tabir ilminde başarılı olmaya, Hacca gitmeye ve dostları ile bir araya gelmeye, uzak yerlere seyahate çıkmaya işaret eder.

Rüyasında Adem (A.S.)i gören kimse bir günah işlemiştir. Bu günahindan tevbe etsin. Bazı tabirciler demistir ki, Adem (A.S.) i gören düşmanlarınin sözüne aldanarak magdur olur bir müddet sonra tekrar rahata kavuşur. Hz. Ademi görmek, hacca ve ahbablari ile bir araya gelmeye, bazen de neslin çogalmasina işaret eder. Yine Onu görmek, hata yapmaya işaret eder. Bazen de rüya sahibinin kız evladindan ziyade erkek evladı tarafından riziklanmasina işaret eder. Rüyayı görenin gözleri ağrıyorsa bundan kurtulmasına işaret eder. Kendisinin Hz. Adem olduğunu veya Hz. Ademin arkadaşı olduğunu gören, eğer ehilse devlet adamı olur, eğer alimse, insanlar ilminden istifade ederler. Hz. Ademin kendisiyle konuştuğunu gören kimse ilim sahibi olur. Rüyada Adem (A.S.)i kestiğini gören kimse lidere hiyanet, anne babasına veya ögretmenine aşı olur. Hz. Ademin rengini kaçık olarak gören kimse, bir yerden diğer bir yere göç eder sonra yine eski yerine döner. Adem (A.S.)i noksan bir halde görenin önemli işlemden birisi noksan kalır. Onu iyi halde gören kimse ise büyük hayra girer.Bazen Hz. Ademi görme rüyasi, rüya tabircisi olmaya delalet eder. Çünkü ;dünyada en evvel rüya gören ve onu da tabir eden Odur.Imami Nablusi Hazretleri Hz. Ademi görmek Hacca ve ahbablari ile bir araya gelmeye, bazende neslin çogalmasma delalet eder. Yine Onu görmek, hata ve unutmaya, bazan bu rüya, hileye, doktorlarla iyi geçinmeye, zehir yapmaya, seytanların hazirladigi rızkı yemege ve onların çıkarina konuşmaya delalet eder.Hz. Ademi görmek, kalin elbiseye ve aglamaya, bazan rüya sahibinin yiyip içecegi şeyler yüzünden siddet ve hırçınlığa; uzak bir yere yolculuğa çıkmasına ve bu yolculuğun Hz. Ademin dünyaya Ilk indigi yer olmasına delalet eder. Bazan da rüya sahibinin kız evladin dan ziyade erkek evladı tarafından riziklanmasina delalet eder. Rüyayı görenin gözleri ağrıyorsa bundan kurtulmasına, bazen devlet başkanina hizmet ve ona karşı mütevazi olmaya delalet eder.Adem (A.S.)i noksan bir halde görenin büyük işlerinden biri noksan kalır. Kazancı veya sanati tagayyur eder. Onu iyi halde gören kimse ise büyük hayra erer.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir