AceleHata yapmaya, pişman olmaya delalet eder. Hayır işlerinde acele etmek iyiliğe, Şer işlerinde acele etmek hüsrana yahut tövbe ettiği günaha yeniden dönmeye, Acele yürümek zindeliğe, Acele etmek tembelliğe, hastanın acele etmesi ölmesine, Dünyalık konulardda acele ettiğini görerek bundan sıkıntı duymak, işleri temkinli olarak yapmaya delalet eder.

Rüyada acele ettiğini görmek iyi değildir. Çünkü seytanin işi aceleciliktir. Acele ettiğini gören hataya düşer. Dine ait bir hususta acele ettiğini görmek iyidir. eğer acele ettiği şey dünyaya ait ise iyi değildir. Yalniz evlenme hususunda acele etmek hayır ile yorumlanır, Ibni-i Şirine göre (r.a): Acele etmek rüyada pişmanlığa işarettir. Cabirül-Mağrıbiye göre; rüyada acele, düsünme ile, düsünme de acele ile kiyaslanir. Düsünüp acele etmedığını görmek her işte acelenin zitti ile yorumlanır. Dine ait bir işte düsünerek hareket ettiğini görmek hayır değildir. Bu ancak dünyaya ait işlerde hayırlıdır. Rüyada bir işin acele yapilmasini istemek, yapmak zorunda olduğunuz bir işi tamamlayarak yapamayacağıniza; vaktinde yapmaniz gereken bir işi de yetistiremeyeceğinize işarettir. Acele etmek bir işin daima başarı ile bitmesine engeldir. eğer bir şeyin başarı ile yapılması ve tamamlanmasi istenirse, o iş için büyük bir sabra ihtiyaç vardır. Rüyada bir yere bir randevuya yetismek için acele ettiğinizi görmek, hakikatte birçok engellerle karşılaşıp varmak istediğiniz hedefe gidemeyeceginizi gösterir. Bazılarına göre; rüyada bir şey için acele etmek pişmanlığa delalet eder. Rüyada bir yolda acele yürüdüğünü görmek düsündügü bir işinin geç olacağına, acele ederek gittigi yerde bir vapur veya treni kaçirdığını görmek, eline geçecek bir firsati kaçiracağına işarettir.

Hata yapmaya, pişman olmaya delalet eder. Hayır işlerinde acele etmek iyiliğe, Şer işlerinde acele etmek hüsrana yahut tövbe ettiği günaha yeniden dönmeye, Acele yürümek zindeliğe, Acele etmek tembelliğe, hastanın acele etmesi ölmesine, Dünyalık konulardda acele ettiğini görerek bundan sıkıntı duymak, işleri temkinli olarak yapmaya delalet eder.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir