Kuş

Bu Tabiri Paylas...Share on FacebookTweet about this on TwitterPrint this page

Türü bilinmeyen ve tanınmayan kuş Azrail Aleyhisselam’a; nasihat ve öğüde, rızka, Tanınmayan kuşun, hasta bulunan evden bir şey alıp götürmesi hastanın vefatına, Büyük kuş zengin kimseye, tahsildara, alime, tüccara, başkan ve yöneticiye, Yırtıcı kuş yerdeki haşerelere, evcilleştirilmiş yabani kuş ve diğer eti yenen kuşlar rızık ve menfaate, Güzel kuş güzel ve sevindirici habere, çirkin kuş kötü ve üzücü habere, Su kuşları riyasete, özel vazifeye, deniz ve kara yolculuğuna, Kuşun insanın üzerine düşmesi misafir gelmesine, Kuşun baş, omuz ve diğer azaların üzerinde görülmesi kişinin ameline; beyaz kuş iyi ve temiz ise, alaca ve kül rengi kuş karışık ise, siyah kuş kötü ise, Eşi hamile olan adamın üzerine konan kuşun kanadını kırması doğacak çocuğun uzun ömürlü olmasına, kuşun uçup gitmesi çocuğun kısa ömürlü olmasına, Güzel sesli kuşler ses sanatkarlarına, normal kuş sesi sesli olarak ağlamaya, Kuş kümeleri saltanata, altın ve gümüşe, Başın üzerinde kuşların uçması reislik yöneticiliğe, Gökten bir kuşun inerek insanın yanına gelmesi sevinçli haber yahut müjdeye, Kuşun gagası yaygın şöhrete, Kuş kanadı mala, kıymetli şeye, makam ve mevkiye, elbiseye, kılıca, bıçak ve süngüye, Üzerine kuşun pislemesi elbiseye, Akbaba ve diğer büyük kuşların bir kimsenin üzerine pislemesi meliklerin ve devlet adamlarının düşmesine, Kuş tuzağı yitiğin bulunmasına, ümit kesilen şeyin gerçekleşmesine, kaçak kimsenin yakalanmasına, Kuşun, yavrusuna ağzıyla yem vermesi kötü işlere, darlığa ve zina yapmaya, Kuş yuvası, insanlar

Rüyada kuş görmek mutluluğun ve bereketin simgesidir. Yaralı bir kuş, dertli günlerin geleceğinin habercisidir.

Havada uçuşan kuşlar, mutluluğun ve bereketin simgesidir. Yaralı bir kuş, sıkıntılı günler geçireceğiniz anlamına gelir.

Haberdir. Kişinin güzel haberlerle sevinç yaşayacağına işaret eder.

Mutluluğun ve bereketin simgesidir. Yaralı bir kuş, sıkıntılı günlerin habercisidir.
Rüyasında bildiği veya bilmedigi bir Kuşa sahip olduğunu görmek, hayra ve muradina ermege işarettir. Üzerine bir Kuş konduğunu görenin muradi olur. Bir Kuşun üstünden uçup gittiğini gören muradina erer. Ibni Şirine göre; rüyasında büyük Kuş görmek kederdir. Bir yerde Kuşların ötüstüklerini görmek, o yer halkı için musibettir. Bir Kuşla konuşmak büyüklük, elinde bir Kuşun öldüğünü görmek kederdir. Bir Kuşu sırtına aldığını görmek, menfaat göreceğine delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen Kuş, taninmiyorsa, Azrail (A.S.)a işarettir. Rüyada görülen ve tanınmayan Kuş, bir hastanin evinden küçük bir tas, yaprak, kurt veya bunlar gibi bir şeyi kaldinp beraberce gökyüzüne uçsa, o hasta ölür. Kuşun kendi üzerine düstüğünü görmek, misafirin gelmesine işarettir. Bazen de bu Kuşun, başı, sırtı, kucaginda veya boynu üzerinde olduğunu görmek, rüya sahibinin yaptığı isine işarettir. eğer Kuş beyaz ise işi de temiz ve iyi olur. Bulanik ise, işinin karışıklığına işarettir. Ancak rüya sahibinin yaninda hamile olan bir kadın varsa ve o Kuş da erkek ise, kadından dogacak çocuk erkek, disi ise, dogacak çocuk da disidir. Büyük Kuşlar reis, tahsildar, alim, tüccar ve zengin kimselere işarettir. Su Kuşlari, iki cihetten riyasete ve hususi vazifelere nail olmuş şerefli insanlara işarettir. Bazen de kara ve denizde yolculuk yapan adamlara işarettir. Kuşların sesi, sesle aglamaya işarettir. Güzel bir sesle öten Kuşlar, gerek erkek ve gerek disi olsunlar, ses sanatkarlarına işarettir. Kuş kümeleri, onları yiyen yahut onlara rastlayan kimse için, altın, gümüş ve saltanata nail olmaya işarettir. Rüyada Kuşlan, basinin üzerinde uçtuklarıni gören kimse, reislik ve valilige nail olur.

Rüyada bir Kuşun gökyüzünden gelip yanma indığını görse, o kimsenin sevineceği bir müjdenin geleceğine işarettir. Kuş adamın kendi amelidir. Bazen de bilinmeyen Kuş ögüt ve nasihata işarettir. Rüyada gördüğü Kuş güzelse, onun ameli de güzeldir. Yahut hayırlı bir haberle ona bir kimse gelir. Rüyada kendisiyle beraber çirkin bir Kuşun bulunduğunu görse, o kimsenin ameli, kötüdür. Yahut kötü bir haberle ona bir kimse gelir. Bilinmeyen Kuş riziktir. Bazı tabirciler siyah Kuşlar, günah; beyaz Kuşlar, iyiliğe; alaca Kuşlar ise, riya ve karışık amellere işarettir, dediler. Rüyada, düsen Kuşu görmek, erbabi içinde oyun ve eğlenceye, ona sahip olan için yüksek makarna, ferahlığa, sevince ve düşman üzerine galip olmaya yahut bunlardan bir şeye işarettir. Yirtici ve parçalayici Kuşu görmek yabani canavara ve yerdeki haserelere işarettir.Yaralayici ve insanlar tarafından terbiye edilmiş Kuş, izzete. devlete ve faydali rızka işarettir. Eti yenen Kuşu görmek, kolaylıkla elde edilen faideye. öten Kuşlari görmek de salih bir kavme işarettir. Hayn olmayan serli Kuşu görmek, düşmana. şerri olmayan sadece hayn olan Kuş da, korkudan emin olmaya, helal rızka ve elbiselere işarettir. Uçmayan Kuşu rüyada uçtugunu görmek. ahdini bozmaya ve isyan ile meşgul olmaya işarettir. Devamli su içinde bulunan Kuşu görmek, geçimi su üzerine olan kimselere, yahut takva sahibi kimseye ve temizliğe işarettir.Bu tabiri beğendiniz mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir