Kül

Bu Tabiri Paylas...Share on FacebookTweet about this on TwitterPrint this page

Rüyada kül görmek, haram malla yorumlanır. Rüyasında kül gördüğünü ve masa ile karistirdığını gören kimse devletten haksız olarak kazanç sağlar. Yerden kül topladığını gören, faydasi olmayan bazı sözler işitir. Büyük bir mangaldaki külleri bir torbaya bosalttiğini görmek, sadaka olarak toplanan paralari harcadiğindan dolayı, ceza göreceğine işarettir. Salimiye göre; rüyada kül görmek hükümet tarafından verilen fakat hayrı olmayan mala delalet eder. Bir rivayete göre, faydasi olmayan maldir, Rüyada kül bulduğunu, aldığını, taşıdığını yahut toplayıp biriktirdığını gören, mal ve çalışmasindan, ne kendi fayda görür, ne de başkasini faydalandirir. Kirmaniye göre; rüyada kül görmegi çesitli sekillerde tabir ederler. Bazıları yalan ve batil sözdür, bazılari da faydalanilmayan ilimdir derler. Bir kısmı da devlet hizmetinde bulunmak ve bundan zahmetten başka bir fayda görmemektir, diyor. Cafer-i Sadika göre; rüyada kül görmek, haram mal, yalan ve batil söz, düşmanlık, fesatlik, hile, pismanlik ve sonu hayırlı olmayan iş ve hasretle yorumlanır. Rüyasında kül yediğini gören, haram mal yer, Agzindan kül çıktığını ve döküldüğünü gören, yalan ve batil sözler söyler. Rüyada birinin üzerine kül döktüğünü gören, o kimseye hile yapar. Yahut onunla aralarında düşmanlık olur. Basina kül döktüğünü gören, yaptığı kötü bir işten dolayı pismanlik duyar. Kül üzerinde oturduğunu gören fesatçilik yapar. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen kül, sahibini yakan haram maldir. Bazı tabirciler, kül, rızıktır, dediler. Bir kimse rüyada kül görse, zahmet çeker. Bazıları da kül, batil bir sözdür yahut menfaatsiz bir ilimdir, dediler. Kül, üzüntüye ve göz agnsina, yahut hidayetten sonra sapıklığa işarettir. Rüyada kule rastgeldığını veya onu yüklendığını ya da onu topladığını gören kimse, faydasız olan batıl söz toplar. Bazen de kül, ser ve fitneyi bertaraf etmeye ve korkudan emin olmaya işarettir. Fırınlardan toplamış biriktirilen kül sadakadan toplanan mala yahut faidesi olmayan boş sözlere işarettir.

Batıl söze, faydasız ilme, meşakkatli rızka, üzüntü ve göz ağrısına, Bazen kül sadakadan elde edilen mala; şer ve fitneyi bertaraf etmeye yahut korkudan emin olmaya delalet eder.

Rüyada genç bir erkeğin rüyasında kül görmesi, çok iyiye yorulur. Pek yakında karlı ve para getirecek işlere başlayacağına işarettir.; Bekar bir kız bu rüyayı görürse hayal kırıklığı yaşayacağına yorumlanır. Yaşlı bir kadın için, kötü niyetlerden vazgeçmesine yorumlanır.

Rüyada genç bir erkeğin rüyasında kül görmesi, çok iyiye yorulur. Pek yakında karlı ve para getirecek işlere başlayacağına işarettir.; Bekar bir kız bu rüyayı görürse hayal kırıklığı yaşayacağına yorumlanır. Yaşlı bir kadın için, kötü niyetlerden vazgeçmesine yorumlanır.

Hayatınızda bir takım mutsuzluklar ve birçok olumsuz değişiklikler olacak.Çocuklarınız da sizin üzüntü kaynağınız olabilir.

Bol para, kısmet, fırsattır. Külün uçup gitmesi gereksiz harcama olarak yorumlanır.Bu tabiri beğendiniz mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir