Damar

Bu Tabiri Paylas...Share on FacebookTweet about this on TwitterPrint this page

Damar, kişinin akrabaları ve kavmidir. Damar tıkanıklığı ve damar kesilmesi bu damarın temsil ettiği kişinin sıla-yı rahimi terk ettiğine, akraba ile ilişkili kestiğine, Damardan kan kaybı yoksul için mala, zengin için mal kaybına, Damarların çok bariz oolarak görülmesi gelirde görülecek azalmaya delalet eder.

Rüyasında kişi, vücudunda mor, belirgin bir damar görürse gayretlerinin sonucunu olumlu olarak alacak demektir. Damarın rengine göre yorumlanır.

Rüyada damar görmek güzellikle yorumlanır. Rüyada damarlarınin sistiğini görmek güzellesmesi için makyaj yapacağına; damarinin kesildığını görmek, hastalanacağına; damarindan kan aktığını görmek, ecelinin yaklastiğına; damarindan ameliyat yapıldığını görmek, ev halkından birisinin veya esinin evden ayrılacağına delalet eder. Yorumculardan bazılari damarı kişinin bağlı olduğu aile ile veya aşiret ile de yorumlarlar. Bu yoruma göre, rüyasında damarinin kesildığını görmek, aile bağlarınin kopmasina delalet eder. Rüyada damarlarınin görünür şekilde açık olduğunu görmek, eğer çiftçi ise tarlalarına giden su yollarınin bozulduğuna; damarlarınin hepsinin birden kesildığını görmek, o çiftçi-nin bağ veya tarlasina giden su yollarınin tamamen tikandiğına delalet eder. Rüyasında damarindan kan alındığını görmek, akan kan miktari kadar malından zarar edeceğine veya parasınin elinden çıkacağına işarettir. Bir başka rivayete göre de: Damarın güzelligi o kimsenin güzelliğine, damarın bozukluğu ise, o kimsenin bozuklugudur. Bir kimseye rüyada anz olan bir sebepten dolayı bir damarınin bozulmasi, o kimsenin akrabasindan birisinin ölümüne işarettir. Bazen damarin kesilmesi rüya sahibinin ölmesiyle akrabasindan aynimasina işarettir. insanın damarlari soy ve kabilesidir. Damarlarından birsinin yok olduğunu gören kimse, akrabasindan ayrılır. Damarlar boştanin su kanali gibidir. Rüyada damarlardan birinin veya hepsinin kesildığının görülmesi, rüya sahibinin bahçe ve boştaninin su yolunda meydana gelecek bozukluga işarettir. Rüyada damarların açık olarak görülmesi, rüya sahibinin hububat ve ziraatina veya emlak ve akarlarına su vermenin mümkün olmayacağına işarettir. Kan almak için meshur olan damarlar ve daima hareketi mutad olan nabizlar, hayat, rizik aile ve aşiretinin büyüklerine işarettir. Rüyada elinin damarlarından kan aktığını gören kimse, zengin ise o kan miktari elinden mal gider. eğer fakir ise, akan miktarca eline mal geçer.Bu tabiri beğendiniz mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir