Kalbur

Bu Tabiri Paylas...Share on FacebookTweet about this on TwitterPrint this page

Şeref ve itibara, ilim ve irfana; hakla batılı, iyi ile kötüyü birbirinden ayırmaya, nitelikli ve seviyeli insanları yığınlar içinden seçmeye; sarrafa, kal (söz)le yetinmeyip hal ehli olmaya, Kendine bir şey vaat edildiği halde, vaat edilen şeyin yerine kalbur verıldığını görmek, söz veren kimsenin sözünden caymasına, Kalbur yahut elekle bir şeyi eledığını görmek hak ile batılı birbirinden ayırmaya delalet eder.

Çevrenizdeki insanların yardımıyla içinde bulunduğunuz zorluklardan kurtulacaksınız demektir. Rüyada kalbur almak anlayışlı biriyle evleneceğine yorumlanır.

Çevrenizdeki insanların yardımıyla içinde bulunduğunuz zorluklardan kurtulacaksınız demektir. Rüyada kalbur almak anlayışlı biriyle evleneceğine yorumlanır.

Sözünü esirgemeyen, iyi niyetli, yardımsever, mert dost anlamına gelir.

Rüyada kalbur iyiyi ve kötüyü ayirt etmekle yo-rumlanir. Rüyada kalbur görmek, iyiyi kötüden ayirmaya, hakla batilin farklarıni bulmaya delildir. Kalbur görmek, söz ve işi birbi-rinden ayiran, birini diğerine üstün alan, kazanç ve ticaretinde ol-gun ve namuslu davranan bir kişiye işarettir. Salimiye göre: kalbur görmek, her şeyi iyi düsünen bir erkekle tabir olunur. Bir rivayete göre iyiyi kötüden ayiran bir kişidir. Bir başka görüşe göre de dikkatli bir hizmetçi, sadik bir estir. Bir şey kalburladığını gören, halka yarayan bir iş yapar. Kendi için bir şey kalburladığını görmek, hayır ve menfaate ulaşacağına delalet eder. Cabirül Mağrıbi ye göre: rüyada kalbur görmek dört şekilde tabir olunur: iyi ve çaliskan bir hizmetçi, iyi kalpli dost, itaatli talebe, zeki arkadaş. Bir başka rivayete göre de: Rüyada kalbur görmek, ilme. Iyiyi kötüden; hakki batildan ayirmaya ayirmaga, izzet ve rütbeye işarettir. Kalbur, sarrafa, söz ve işi birbirinden ayiran ve tercih eden kazanç ve ticaretinde takva sahibi bir kimseye işarettir.Bu tabiri beğendiniz mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir